Volkan Keskin

Volkan Keskin

Volkan Keskin
Oyuncu

Doğum Tarihi: 16.08.1983

Doğum Yeri: İstanbul, Türkiye

Türk model, oyuncu ve yönetmen.

16 Ağustos 1983 tarihinde İstanbul’da doğdu. Asıl memleketi Samsun'dur. Eğitimini babasının mesleğinden dolayı İstanbul, Hatay, Elâzığ, Kırşehir ve Samsun’un yer aldığı, Anadolu’nun birçok ilini dolaşarak tamamladı.

19 Mayıs Üniversitesi Elektronik Bölümü öğrencisi olduğu dönemlerde, çevresinin yoğun ısrarı sonucunda, 2005 yılında modellik kariyerine başladı. Öğrencilik yıllarında tiyatro ile yakından ilgilenen Keskin, Londra merkezli bir ajansın dikkatini çekmeyi başardı ve ajansla sözleşme imzaladı. Sayısız defile ve sezon kataloglarında yer alan Volkan Keskin, yapımcıların dikkatlerini de çekmeyi başardı.

Koliba Film’in yapımcılığını üstlendiği, Star TV ekranlarında yayımlanan ve başrol oyuncusu olduğu “Dağlar Delisi” isimli dizi, ilk TV projesi oldu.

Fakülteden mezun olan Volkan Keskin, aynı zamanda ikinci diploma için kolları sıvadı ve İşletme Bölümü’nü de bitirerek, ikinci bir fakülte diplomasına sahip oldu. İstanbul Üniversitesi Bölüm Başkanı Suat ÖZTURNA ile bire bir “tiyatro ve tv oyunculuğu” üzerine eğitimlerini alarak, oyunculuk kariyerine bir artı daha ekledi. Volkan Keskin, Tiyatro Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini devam ettirmektedir.

2010 yılında “1453 Fetih” filmi için “BALABAN” karakteri ile Aksoy yapım ile anlaştı. Ancak film çekimleri sırasında talihsiz bir kaza geçirerek parmağını kırdığı için, film çekimine devam etmedi.

2013 yılında vizyona giren ve daha önce de Orhan Günşiray, Kartal Tibet, Kuzey Vargın ve Kaan Urgancıoğlu’nun canlandırdığı Suat Yalaz’ın “Asya Kaplanı” olarak adlandırılan çizgi roman kahramanı KARAOĞLAN’ın sinema filminde, KARAOĞLAN’ı canlandırmak için, ünlü yapımcı “Erol Avcı” ile el sıkıştı.

Atları çok seven Keskin, haftada 2 gün binicilik ve haftanın her günü fırsat buldukça spor antrenmanlarını yapmaya devam etmektedir. Ayrıca Nafiz Başaran'dan boks ve Yaser Şahintekin'den yakın savunma dersleri almıştır.

Filmografi

2017 İsimsizler (TV Dizisi)
2014 Yarının Adı Başka
2014 Vay Başıma Gelenler 2,5
2012 Karaoğlan
2007 Dağlar Delisi (TV Dizisi)

Görev Aldığı Yapımlar

Volkan Keskin Fotoğrafları

Volkan Keskin Haberleri