Yönetmen: Steve Box, Nick Park
Oyuncular
Tür: Animasyon, Komedi
Yapım Yılı: (85 dk)
Vizyon Tarihi: 28 Ekim 2005 Cuma
Senaryo: Nick Park, Bob Baker
Yapımcı Firma: Aardman Animations
Yapım Ülkesi: İngiltere
Orijinal Dil: İngilizce
Orijinal Adı: Wallace & Gromit: The Curse of the Were - Rabbit
Resmi Site: java.europe.yahoo.com/uk/uip/wallaceandgromit/index.html
Dağıtıcı Firma: UIP

Wallace ve Gromit Yaramaz Tavşana Karşı Filminin Özeti

Wallace ile sadık köpeği Gromit’in yaşadığı kasabada her yıl düzenlenen geleneksel Büyük Sebze Yarışması zamanı yaklaşmaktadır. Girişimci ruhlu iki dostumuz, kendi keşifleri olan ve “Anti-Pesto” adını verdikleri mikrop kontrol donanımıyla her sene bu dönemde adeta para basmaktadır. Anti-Pesto sisteminin en önemli özelliği, kasabanın sebze bahçelerine dadanan tavşanları, onlara zarar vermeden insani yöntemlerle uzak tutmasıdır.

Kasabanın sebze ekili alanlarına ansızın çok büyük çaplı gizemli bir saldırı başlar. Bahçelere dadanan tavşanlar özellikle gece saatlerinde yollarına çıkan herşeyi kemirerek adeta tarlaları talan etmektedir. Yarışmanın sahibeliğini üstlenen Bayan Tonnington (Helena Bonham Carter), yarışmayı kurtarabilmek için Anti-Pesto donanımının devreye sokulmasına karar verir.

Ancak bu durum, Bayan Tonnington’un kendini beğenmiş züppe sevgilisi Victor Quartermaine’in (Ralph Fiennes) hoşuna gitmez. Bayan Tonnington ile evlenebilmek için pusuda bekleyen Victor, sebze bahçelerine saldıran canavarları hemen öldürmekten yanadır. Böylelikle kasabanın kahramanı pozisyonunu garantileyecektir.

Yarışmanın kaderinin tehlikeye girdiğini gören Bayan Tonnington, sebzeleri tahrip eden yağmacıları avlaması için Victor’a izin vermek zorunda kalır. Ancak farkında olmadığı bir gerçek vardır. Victor’un gerçek niyeti bambaşkadır ve bu niyet hem Bayan Tonnington için, hem de iki kahramanımız için istenmeyen sonuçlara yol açabilecektir.

Wallace ve Gromit Yaramaz Tavşana Karşı Filminin Oyuncuları


>> >> Wallace ve Gromit Yaramaz Tavşana Karşı

Vizyondaki Filmler

Hangi Film Nerede Oynuyor