Yanlış Karar

Yanlış Karar (Absence of Malice)

Puan : 6/10 1 oy
Yönetmen: Sydney Pollack
Oyuncular
Tür: Drama, Romantik, Gerilim
Yapım Yılı: 1981 (116 dk)
Senaryo: Kurt Luedtke
Yapımcı Firma: Columbia Pictures Corporation
Yapım Ülkesi: ABD
Orijinal Dil: İngilizce, İspanyolca
Orijinal Adı: Absence of Malice

Yanlış Karar Filminin Konusu

Uzun yıllar önce ölmüş içki kaçakçısı bir mafya babasının oğlu olan Michael Colin Gallagher (Paul Newman) toptan içki ithalat ve ticareti ile uğraşan kendi halinde dürüst bir iş adamıdır.

Kısa zaman önce bir cinayete kurban giden dok işçileri sendikasının lideri'nin katilini bulamayan ve bu nedenle itibar kaybeden savcılık bürosu ve büroyla müşterek çalışan FBI müfettişi Elliott Rosen (Bob Balaban) hevesli ve görevine bağlı bir gazete muhabiri olan Megan Carter'ı (Sally Field) kullanarak Gallagher'ın bu cinayet ile ilgisi olabileceğini ima eden incitici bir haberi gazetenin baş sayfasında yayınlatırlar.

Amaçları aslında suçlu olup olmadığını tam olarak bilmedikleri Gallagher'ın korunma isteyerek suç örgütü hakkında kendilerine bilgi vermesini sağlamaktır. Bu haberle birlikte tek bir sabıkası bile bulunmayan Gallagher'ın hayatı alt üst olur.

Zan altında kaldığından ilgili sendika'nın kendi işçilerinin onunla çalışmasına izin vermemesi üzerine iflas eder. Koyu bir Katolik olan kız arkadaşı onun masumiyetini kanıtlamak için cinayet günü kürtaj yaptırmak üzere birlikte başka bir şehirde bulunduklarını gazete muhabirine -yazılmamak üzere- söylemek zorunda kalır, bu haber de gazetelerde çıkınca büyük bir utanç içinde intihar eder.

Gazeteci Megan artık yaptığı hatanın farkına varmıştır. Ancak bu kez aynı kanalı kullanarak saldırıya geçme sırası Gallagher'a gelecektir. Kendi ürettiği bir haber ve bunun yol açtığı olaylar kendisine zarar veren bölge savcısı ile FBI görevlisinin Federal Savcı'ya (Wilford Brimley) ifade vermeleri ve görevlerinden alınmaları ile sonuçlanacaktır.

Yanlış Karar Yorum Yaz
"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
İlk yorumu siz yapın...

Yanlış Karar Filminin Oyuncuları