Yaratıklar

Yaratıklar (Slither)

Puan : 3/10 28 oy
Yönetmen: James Gunn
Oyuncular
Tür: Komedi, Korku
Yapım Yılı: 2006 (95 dk)
Vizyon Tarihi: 21 Nisan 2006 Cuma
Senaryo: James Gunn
Yapımcı Firma: Gold Circle Films
Yapım Ülkesi: Kanada / ABD
Orijinal Dil: İngilizce
Orijinal Adı: Slither
Resmi Site: www.slithermovie.net/

Yaratıklar Filminin Konusu

Slither’ın başlamasıyla birlikte, Weelsy ahalisinin birkaç liderinden biri olan başarılı, buna rağmen hırbo yerel iş adamı Grant Grant’le (Michael Rooker, Henry: Portrait of a Serial Killer) tanışıyoruz. Genç ve güzel karısı Starla (Elizabeth Banks, The 40-Year-Old Virgin), büyük evi ve şişkin banka hesabıyla, Grant kasabada “küçük gölde büyük balık” rolünün zevkine varmaktadır. Karısına karşı duyduğu tutkulu aşkın kesinlikle karşılık görmemesi gerçeğinden başka, o mutlu bir adamdır. Ama Grant için işler kimsenin hayal bile edemeyeceği şekilde değişmek üzeredir.

Tekdüze bir akşam, Grant sabaha kadar süren bir içki alemi için kasabanın barına gider. Orada eski bir kız arkadaşının kardeşi olan ve Grant’in dertlerini dinlemeye istekli olmaktan da öte olan Brenda Gutierrez’le (Brenda James) karşılaşır. Ayışığında bir gezinti için içkilerini bırakan çift, barın arkasındaki ormanda sümüksü bir şey keşfederler. Bir meteor olduğu görülen bir şeyin kalıntılarının yanında, Grant ve Brenda zararlı bir balçık ve nabzı atan tanımlanamaz bir kütlenin parlayan izini bulurlar. Birdenbire, topak canlanır ve sivilcelerle dolu bir dokunaçla Grant’in vücuduna girerek onu ele geçirir. Farklı bir parazit, hayatta kalabilmek için başkalarını etkilemeye devam etmek zorunda olan isteksi ve şanssız insan taşıyıcısını bulmuş ve onu etkilemiştir.

Grant’in dönüşüm belirtileri hemen göze çarpmaya başlamıştır: Et ürünlerini yığdığı evinin bodrumunda geçirdiği uzun süreler, Starla’nın evlerinin içinden geldiğini fark ettiği garip sesler ve kokular, karısına karşı, bazen sevecen ve şefkatliyken aniden saldırgan ve vahşi düzensiz hareketleri. Ve en iğrenci de, kasaba sakinleri Grant’in, kasabada çok sayıda evcil ve çiftlik hayvanının ortadan kaybolmasıyla bir ilişkisi olduğundan şüphelenmeye başlamışlardır.

Her geçen gün, Grant, etkilenmemiş olanı öldürüp yok etme ihtiyacı tarafından yönlendirilen kana susamış bir yaratığa dönüşerek daha da az insan olmaya başlar. Ne yazık ki, tek sorun Grant değildir. Sıvı boşaltan organlarını sokabilecekleri tüm insanları aşılamak için dışarı çıkan devasa böcekleri yumurtlamaya başlar.

Starla’nın, Grant’i ve etkilenen herkesi durdurma macerasında, ona yardımcı olacak kişi, Starla’nın eski lise aşkı yerel polis şefi Bill Pardy’dir (Nathan Fillion, Serenity). Starla için yanıp tutuşan yakışıklı Pardy, eski rakibinden şüphelenmeye başlar ve onu durdurma işinde idareyi ele alır. İkili, şeytani musibetin Wheelsy’i ele geçirmesini durdurmak için, aralarında ağzı bozuk Belediye Başkanı Jack MacReady (Gregg Henry, Star Trek: Insurrection) ve ukalâ yeni yetme güzel Kylie Strutemyer’in (Tania Saulnier) de bulunduğu dönüşümden etkilenmemiş bir vardiyalı ekibi biraraya getirirler.

Yaratıklar Yorum Yaz
"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
Toplam 28 Yorum
 • Film Notu 10/10
  Murat AK 2.6.2007 22:44:00
  vallaha yapana hellal olsun yok böyle filim filmi izlemeye 45 kişi başladık odada 45 dk sonra sadece ben kaldım herkes tiksindi ve çıktı ama benim hobim bu filmi sonuna kadar izlerim ne olursa olsun filim mütiş.
 • Film Notu 9/10
  metin 4.11.2006 13:47:00
  mukemmel olmasada cok guzel
 • Film Notu 7/10
  alp sarıoğlu 6.10.2006 11:44:00
  bence filim daha öncedenm çıkan vahşi böcekler filimine çok benziyor.ama çok igrenç ve korku filiini tüm özelliklerini içeriyor.tavsiye ederim
 • Film Notu 5/10
  murat yıldırım 29.9.2006 16:40:00
  arkadaşlar film gerçekten iyi bir film değil yinede her zaman emeğe saygı duyarım 5 puan bence yerinde oldu,James Gunn ne yapmaya çalışmış inanın anlamadım,ama eğer midenizi bulandıracak bir film arıyorsanız tam bu film size göre,benden tavsiye bu filmi izlerken sakın abur cubur yemeyin...!
 • Film Notu 8/10
  murat güney 21.9.2006 01:46:00
  beklediğimin üzerinde bir film güzle olmuş efektler de öyle ama sonu biraz daha iyi olabilirdi filmin akışı ve gidişatı çok iyi hazırlanmış
 • Film Notu 9/10
  orjan 8.9.2006 15:26:00
  saçma japon filmlerinin yeniden çevrimlerinin yanında tam bir eğlencelik ayrıca efektler süper kaçırmayın
 • Film Notu 1/10
  kutay 10.7.2006 15:55:00
  filme gitmedim ama resimlere bakarak iğrenç olduğunu anlıyorum
 • Film Notu -/10
  serhat dilmen 21.6.2006 05:57:00
  dunya uzerinde bugune kadar yapilmis en sacma film manyak bir amerkan filmi daha
 • Film Notu 8/10
  yusuf 19.6.2006 18:58:00
  film harikaydı hiç bir sey abartılmadan dozunda yapılmıs filmin efektleride cok mükemmeldi...
 • Film Notu -/10
  cemal okan 1.6.2006 22:29:00
  verdigim paraya acıdım iğrençti

Yaratıklar Filminin Oyuncuları