Yarışçı

Yarışçı (Driven)

Puan : 5/10 5 oy
Yönetmen: Renny Harlin
Oyuncular
Tür: Aksiyon, Gerilim
Yapım Yılı: 2001 (116 dk)
Vizyon Tarihi : 24 Ağustos 2001 Cuma
Senaryo: Jan Skrentny, Neal Tabachnick
Yapımcı Firma: FIA
Yapım Ülkesi: Kanada/ABD
Orijinal Dil: İngilizce/İtalyanca
Orijinal Adı: Driven
Resmi Site: movies.warnerbros.com/driven/

Yarışçı Filminin Konusu

Bir alanda yetenekli ve iyi olan herkes yolculuğunun bir yerinde farklı biçimlerde iniş çıkışlardan geçerek kendi dengelerini sarsabilir. Jimmy, otomobil yarışları alanında yetenekli, çılgın ruhlu bir gençtir. Yarış sezonun orta yerinde bir şekilde dengeleri sarsılır ve disiplinden uzaklaşır. Bu durumda kendisine destek vermesi ve onu toparlaması için eski bir Cart şampiyonu olan Joe Tanto’ya görev verilir. Tanto’nun da hayatı çalkantıdadır. Kariyeri ve eşiyle olan ilişkisi bir kaza yüzünden yokuş aşağı gitmiştir. Tanto, bir yandan Jimmy’e destek olurken buna paralel olarak kendi yaşamını da düzene sokmak için emek harcayacaktır. Bazen başkalarına sunduklarımız aslında kendi hayatlarımıza yansıtmak üzere gelen fırsatlardır.

Yarışçı Yorum Yaz
"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
Toplam 5 Yorum
 • Film Notu 10/10
  sallayarock 13.07.2007 15:54:00
  kaza sahnesi özellikle güzeldi ve trafikteki mbir bölümharikaydı kaçmaz aga bu
 • Film Notu 10/10
  cc 18.02.2006 19:36:00
  güzel bir film!!!!efekleri çok güzel
 • Film Notu 10/10
  Miguel Biane 5.11.2005 23:25:00
  Sly is BEST forever...
 • Film Notu 5/10
  Hakan İsmail Sarı 12.12.2001 22:06:00
  Driven:Video-klip soslu Televole Nightmare On Elm Street 2, Die Hard 2 gibi devam filmlerini bile ustalıkla kotarmayı başaran Renny Harlin%%1%den çok şey bekleyip gittik Driven%%1%a.Fakat karşımıza video-klip estetiğinde çekilmiş, yavan, sıradan bir film çıktı. Efsanevi oto yarışçısı Ayrton Senna için biyografik bir senaryo kaleme alırken vazgeçerek kurmaca bir senaryo yazan Stallone Rocky’de olduğu gibi filmin oyunculuğunu da üstlenmiş.Film; yarına sağ çıkıp çıkmayacakları merak konusu olan ikisi aktif yarışın içinde ikise ise dışında görünen dört hız tutkunu insanın yarış,hırs,şöhret ve medya baskısından oluşan öyküsünü anlatıyor.Filmin eksisi bu öyküyü anlatırken siz özel yaşamlarını dıştan izleyen bir seyirci olduğunuzu farkedebiliyor dialogların yapmacılıklığıyla sıkılabiliyorsunuz.Filmin artısı ise M.A.T.R.I.X.’tekine benzer kullanılan üç boyutlu simılasyon teknolojisi sayesinde gözlemci olmaktan çıkarak katılımcı olarak filmin içine çekiliyorsunuz. Burt Reynolds gibi sağlam bir karakter oyuncusu, gösterişli aksiyon sahneleri ile destekli filmin diğer bir özelliği ise biçimci görüntülerin arka planında kullanılınan müzikleri sayesinde bir nevi video-klip şeklinde çekilmiş olması.İlk defa Oliver Stone’un yönettiği Natural Born Killers’da kullanılan bu yöntem Driven’da –yarış sahneleri dışında- filmin gerçekçiliğinin daha da azalmasına yol açmış. Sonuç olarak dramatik yapısı zayıf kalmakla birlikte başarılı aksiyon sahneleri için izlenebilecek vasat bir film Driven.Parası ve vakti bol olanlar için...
 • Film Notu 1/10
  AdiL ErTen 11.09.2001 21:39:00
  arto senna, toni şumayer..Ülkemizdeki formüla akımını içinde barındırarak kendini sevdirmek isteyen süratli bi film..Film eleştirmenlerce kro ya da amele şeklinde kibarca eleştirilse de ben bu eleştirmenleri kınayarak yapmiin diyorum! O da bi spor tamam bütün krolar seeredip ordan Lailaya Chinawhite%%1%a gidiolar ama yapmiin! onnar da insan! o açıdan film bi bmw mercedes sentezi kadar ince kibar hoyrat ve kırıcı, duygu ibibikleri eklense de seyiriciyi başrollerde oynayan şumayerin gözüne bi yumruk ekleme isteğinden alıkoymaktan uzaa gidemiyo..Terbiesiz bi film..Cinnet!

Yarışçı Filminin Oyuncuları