Zafer Yolları

Zafer Yolları (Paths of Glory)

Puan : 10/10 1 oy
Yönetmen: Stanley Kubrick
Oyuncular
Slogan: Never has the screen thrust so deeply into the guts of war!
Tür: Drama, Savaş
Yapım Yılı: 1957 (87 dk)
Vizyon Tarihi: 25 Ekim 1957 Cuma
Yapımcı Firma: Bryna Productions
Yapım Ülkesi: USA
Orijinal Dil: İngilizce
Orijinal Adı: Paths of Glory

Zafer Yolları Filminin Konusu

Birinci Dünya Savaşı'nda Fransız general Broulard Almanların son derece güçlü birliklerle savundukları Ant tepesini ele geçirmeyi aklına koyar ve birliklerine taarruz emri verir. General Mireau ise bu kararın intiharla eşanlamlı olduğunu bilmesine rağmen kendi itibarını yükseltmek için adamlarını ölüme gönderecektir.

Albay Dax'in komutasındaki Fransız güçlerinin ilk saldırıları başarısız olunca bir grup asker siperleri terk etmeyi reddederler. Yenilgi karşısında çaresiz kalan fakat kararın hatalı olduğunu kendisine itiraf edemeyen Mireau topçu birliklerine kendi askerlerine ateş açmasını emretmeyi düşünecek kadar ileri gider, ardından isyankar askerlere ibret olması için üç askeri idam ettirmeye karar verir. Albay Dax adamlarının hayatlarını kurtarmak için onları savunur fakat ölümlerine engel olamaz.

Çekildiği yıllarda geniş ölçekli gösterim şansı bulamayan ve başarısız olan Paths Of Glory, ilerleyen yıllarda özellikle Vietnam savaşı döneminde savaş karşıtı tavrıyla beklenen yankıyı yaratmıştı.

Zafer Yolları Yorum Yaz
"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
İlk yorumu siz yapın...

Zafer Yolları Filminin Oyuncuları


Vizyondaki Filmler

Hangi Film Nerede Oynuyor