Zor Baba ve Dünür

Zor Baba ve Dünür (Meet The Fockers)

Puan : 5/10 6 oy
Yönetmen: Jay Roach
Oyuncular
Slogan: Bu kez de dünürler tanışma telaşında
Tür: Komedi
Yapım Yılı: 2004 (115 dk)
Vizyon Tarihi: 11 Şubat 2005 Cuma
Senaryo: Greg Glienna, Mary Ruth Clarke
Yapımcı Firma: Tribeca Productions
Yapım Ülkesi: ABD
Orijinal Dil: İngilizce
Orijinal Adı: Meet The Fockers
Resmi Site: www.meetthefockers.com/index.php
Dağıtıcı Firma: Tribeca Productions

Zor Baba ve Dünür Filminin Konusu

Sinemaseverlerin dört yıl önce 'Zor Baba' (Meet the Parents) aracılığıyla tanıştıkları Gaylord adıyla da bilinen erkek hemşire Greg Focker, kız arkadaşı Pam’in ailesiyle tanışmak için çıktığı hafta sonu yolculuğunda akla hayale gelmeyecek sakarlıklar sergilemişti. Dünya çapında 300 milyon dolardan fazla hasılata ulaşan bu filmin devamı olan “Zor Baba ve Dünür” (Meet the Fockers) ise, kız tarafı olan Byrnes ailesinin damat adayının ailesini tanımak için çıktığı yolculuk çevresinde gelişiyor.

'Zor Baba'nın son sahnesinde eski CIA ajanı Jack Byrnes, karısı Dina’ya, 'Çocuklarına Gaylord Focker gibi saçma bir isim koyan aile nasıl insanlardır acaba?' şeklinde bir soru yöneltmişti. Jack Byrnes’ın bu sorusunun muhtemel bir devam filmini çağrıştırmasından yola çıkan yapımcılar, yeni filmin öykü çizgisinin bu nokta üzerinden başlamasına karar vermişler.

Müstakbel damatlarının ailesini yakından tanımaya karar veren Jack, Dina ve Pam üçlüsü, Greg’i de alarak soluğu Bernie ve Roz Focker’in evinde alırlar. Hedef açıktır: 48 saatlik ziyaret sırasında damat tarafını yakından tanıyacaklar; daha da önemlisi emekli CIA ajanı olan Jack Brynes, Greg´in anne-babası üzerinde araştırma yapma fırsatını bulacaktır.

Başlangıçta herşey yolunda görünse de Jack’in yaptığı keşifle işler karışır. Aslında avukat olan baba Bernie mesleğini yapmak yerine evde oturup oğlunu büyütmeyi tercih etmiş liberal görüşlü bir adamdır. Anne Roz ise seks terapistidir. Kız tarafıyla erkek tarafının ailelerinin hayata bakış açısı geceyle gündüz kadar farklıdır. Greg durumu toparlamaya uğraştıkça işler iyice sarpa saracaktır…

Zor Baba ve Dünür Yorum Yaz
"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
Toplam 6 Yorum
 • Film Notu 9/10
  kiwi 24.04.2009 16:41:00
  iki zıt ailenin bulusması ... dustin hoffman ve robert de niro tam zıt karakterler ben stillerın basına gelen olaylar insanı gulmekten kırıp geciriyor ilk filmi kadar keyifli ve komikkk
 • Film Notu -/10
  melis 20.07.2007 15:51:00
  filmi izledim tam bir komediydi çok güzeldi çok eğlenceliydi
 • Film Notu 10/10
  eylem 14.05.2007 00:06:00
  film tam bir komedi... hele kızın babası çok komikti...
 • Film Notu 8/10
  sinemasever 23.01.2007 19:50:00
  İlkinden daha keyf verici ve kadro açısından incelersek de birinciye göre bayağı fark atan bir eser.Dustin ve Barbra'nın eklenmesi gerçekten seyirci açısından da büyük bir avantaj.Şu ana kadar hep mafya ya da polis karakterlerinin canlandırıcısı olarak gördüğümüz dev aktörün komedi dalında incelenen bir eserde boy göstermesini sağlayan ve kadrosunda Hoffman,Danner ve Streisand gibi deneyimli oyuncuları da barındıran,hoş bir film.İlgili sahneler üzerine de yorum yapmak isterdim ama bu bölüme de göz atan siz okuyucuları sıkmayayım.(!)
 • Film Notu 7/10
  bahadır can 27.03.2006 14:16:00
  beyler bakın bu film bize çok iyi bir ders veriyo .kızdan sonra bide babasını tavlamaya uğraşın yoksa size böyle çektirir.birincisinide izledim 2 cisinide izledim ben stiller gene müthiş oynamış.bakın afili aynasızlar ,yakar top filmlerinide izleyin .tek bir espiri yapcam.abi kızı istedim babsı vermedi ya sen ne yapcan babasını kız versin yeter
 • Film Notu 1/10
  inan koçak 29.11.2005 22:40:00
  İlk filmde aldığım tadı bu serinin ikinci filminde alamadım.Çekilen ikinci film eğer çekilmeyi düşünüloyorduysa da 3. filmin işini bir hayli zorlaştırdı.

Zor Baba ve Dünür Filminin Oyuncuları